מה העלויות של פרזול למטבח?

מה הוא יכלול וכמה יעלה לכם פרזול למטבח

"פרזול" הוא מונח שגור למדי בפי יבואני מטבחים, משפצים ומתקינים. אך מה זה בעצם אומר? מהו פרזול חיצוני ומהו פנימי? אילו סוגים מהותיים עבור המטבח שלכם ועל אילו תוכלו לוותר? ולבסוף, לעניין אולי החשוב ביותר; כמה הולך לעלות לכם כל התענוג הזה? בואו לגלות הכול על פרזול למטבח.

פרזול הוא למעשה צורות ואלמנטים מתכתיים שיש להם תפקיד מסויים בתוך כל המכלול של המטבח. הפרזול יכול להתבטא בגדול או בקטן, תלוי היכן הוא נמצא; האם הוא פנימי או חיצוני, ומה הפונקציה אותה הוא אמור למלא. בכל מקרה, אחד הדברים החשובים ביותר שיש לוודא לגבי פרזול למטבח הוא איכות המתכת; משום שהמטבח הוא חדר לח ורטוב, על המתכת להיות מסוג אל חלד בלבד.

על פרזול חיצוני ופנימי

פרזול פנימי הוא כל מה שלא נראה לעין; מערכות נעילה של מגרות ודלתות של ארונות, סגירת מגירות ללא טריקה, צירים, מסילות וגלגלים של מגירות, מדפים נשלפים וכדומה. קיים הכרח שאיכות הגימור והחומר תהיה גבוהה על מנת שכל המנגנונים הללו לא יכשלו בתפקידם או יהרסו ויחבלו בפעילות השוטפת במטבח. במידה ויש ילדים בבית, כדאי לשקול נעילה של מגירות שרוצים למנוע גישה אליהן וגם את מערכת מניעת הטריקה האוטומטית.

כשמדברים על פרזול חיצוני לעומת זאת, מתכוונים למה שבולט ונכלל במראה החיצוני של המטבח; משקופים, מערכות תאורה, הידיות של הארונות והמגירות וכיוצא באלה. כאן הפונקציונאליות פחות משחקת תפקיד והעיצוב הוא זה שקובע את הטון ואת איכות הפרזול.

עלויות פרזול למטבח

המחירים עלולים להשתנות מאוד מאחר והם תלויים בגורמים רבים המשפיעים עליהם. מה קובע את התמחור?

  • תחכום/מודרניות – ככל שהפרזול יהיה מודרני יותר ומעוצב יותר, כך מחירו צפוי להאמיר. היום חלק מעבודות הפרזול נעשות בעבודת יד דקדקנית ועשויות להיות יקרות יותר מאחרות. כמובן שגימיקים טרנדיים למיניהם ייקרו גם הם את המחיר.

  • חומרים – בדומה לתחומים אחרים, לסוג החומר יש משמעות גדולה למדי בכל הקשור לעלויות. פרזול אלומיניום נחשב לזול יותר לעומת מתכות אל חלד למשל.

אחריות על פרזול היא ברוב המקרים לתקופה ארוכה של מספר שנים וכדאי לבדוק תמיד מה היא כוללת בתוכה ומה לא.

בונים מטבח חדש? זקוקים בדחיפות למשפצים או יבואני מטבחים? נשמח להפנות אותם היישר אליכם אם תמלאו את טופס ההפנייה הקצר (חינם וללא התחייבות מצדכם) לקבלת פרטים והצעות מחיר!