עיצוב מטבחים קטנים ונוחים

כך תהפכו מטבח קטן ליתרון גדול

אומרים שסטטיסטית, אנשים נמוכים חיים זמן רב יותר מאנשים גבוהים. אם נשליך את הנתון הזה על תכנון של בית, זאת אומרת שקטן זה לא בהכרח רע ושדברים המגיעים באריזות קטנות, כמו למשל מטבחים קטנים, יכולים להיות נוכחים, דומיננטיים ו"גדולים" באותה המידה (אם לא יותר) ממטבחים גדולים. המטבח שלכם קטן? בואו לגלות מה תוכלו לעשות איתו!

זה נכון, בתוך מטבח קטן אין הרבה מקום. לא תמיד יתאפשר להכניס בו דלפק או אי למטבח, מספר הארונות יהיה תמיד מוגבל למינימום והתנור יאלץ לעמוד לעיתים במסדרון המחבר בין המטבח לסלון. אך כמו בכל דבר, הכול תלוי בתכנון וארגון נכון של החלל. בהנחה שאת גודל החדר עצמו לא ניתן לשנות, כדאי למצוא פתרונות יצירתיים לאחסון מזון וכלי מטבח שלא יגרמו לתחושת מחנק וצפיפות במטבח.

מטבחים קטנים – מה חשוב לעשות אחרת

עקב חסרונם הבולט והמובן מאליו של מטבחים קטנים, קרוב לוודאי שבחירת המטבח הנכון תצטרך להתבצע בצורה קצת שונה מכל מטבח סטנדרטי. ראשית, ייתכן ולא תהיה ברירה אלא לרכוש מטבח בהזמנה אישית. זאת משום שהגדלים של הארונות, המדפים וכדומה בדרך כלל קבועים מראש ומתאימים למטבחים במידות נפוצות שהסיכוי שיתאימו לחלל הקטן שלכם הוא קלוש למדי.

שנית, עשו שימוש בגובה במקום בשטח הרצפה. אנשים רבים לא מודעים לעובדה שהאיזור מעל הארונות כלל איננו מנוצל, ובמיוחד בבתים שהתקרות בהם גבוהות. אומנם זהו איננו איזור נגיש ונוח, אך ניתן בקלות לנצל אותו לאחסון של דברים שלא משתמשים בהם יום יום. או לחילופין, אפשר לרכוש ארונות גבוהים שמלכתחילה יגיעו עד קצה הקיר כמעט עד התקרה.

מטבח קטן במחיר עוד יותר קטן…

מחפשים נגר מומחה שיעיף מבט אחד על חלל המטבח שלכם וידע ישר מה להתאים לו? דרכינו תוכלו לקבל גישה לנגרים, היבואנים ומשווקי המטבחים המובילים בשוק שישמחו להעניק לכם יעוץ ולהסיר כל דאגה מלבכם. מלאו כמה פרטים אישיים בטופס הקצר הבא, בחינם לגמרי וללא כל התחייבות מצדכם ונפנה אותם אליכם במהירות האפשרית לקבל הצעות מחיר מפתיעות!